Sao Paulo 11. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-J. David Ake)
 
Holandská pivovarnícka spoločnosť Heineken zvažuje zatvorenie dvoch fabrík v severovýchodnej Brazílii po tom, čo jej súd nariadil v tomto regióne predávať pivo a nealkoholické nápoje za stratové ceny.

Ilustračné foto

“Heineken je v súdnom spore s Grupo LGH v oblasti cien, za ktoré predáva svoje produkty v štátoch Pernambuco a Paraíba,” uvádza sa v piatkovom vyhlásení spoločnosti. Súd nariadil Heinekenu predávať nápoje lokálnemu distribútorovi za ceny nižšie, než sú výrobné náklady.
“Heineken vzhľadom na tieto deformácie prehodnocuje svoju stratégiu na severovýchode a zvažuje extrémne opatrenia”, ku ktorým sa radí aj zatvorenie dvoch tovární. Ohrozené fabriky sa nachádzajú v štátoch Bahia a Pernambuco. Spoločnosť nezverejnila podrobnosti o produktoch, ktoré vyrábajú tieto továrne.
Podľa ekonomických novín Valor Economico rozhodnutie súdu vyústilo do kumulovanej straty za minulý rok vo výške 90 miliónov BRL (20,5 milióna eur).
Heineken vlani kúpil stratové brazílske prevádzky japonskej spoločnosti Kirin Holdings za 1,2 miliardy USD (1,05 miliardy eur) a má tak v krajine 15 tovární.
 
Príspevok Heineken zvažuje zatvorenie dvoch brazílskych fabrík zobrazený najskôr Hlavné správy.