Bonn 21. júla 2019 (HSP/Foto: TASR/AP)

Koncom tohto týždňa ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov uskutočnil pracovnú návštevu Nemecka. Spolu so spolkovým ministrom zahraničných vecí Nemecka Heikom Maasom sa Lavrov zúčastnil na slávnostnom otvorení 18. stretnutia diskusného fóra v Bonne pod názvom „Petrohradský dialóg“ a vystúpil tiež s prejavom na tému „Spolupráca ako leitmotív mierovej Európy: príspevok občianskych združení Rusko – Nemecko“

Na snímke ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov (vpravo) a nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas

Počas rozhovorov s Heikom Maasom obe strany poukázali na pozitívnu dynamiku rusko-nemeckej spolupráce v obchodnej, hospodárskej, vedeckej, vzdelávacej, kultúrnej a humanitárnej oblasti, ako aj v oblasti výmeny prostredníctvom občianskych združení.

Ministri oboch krajín  potvrdili kurz na ďalšie zintenzívnenie politického dialógu, ako aj na obnovenie a zlepšenie účinnosti mechanizmov dvojstrannej spolupráce.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj