Cesena 23. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)

Nicka Haydena pri jazde na bicykli zrazil osobný automobil
Americký motocyklový pretekár Nicky Hayden v pondelok zomrel v nemocnici v talianskej Cesene na následky vážných zranení po minulotýždňovej nehode. V stredu ho neďaleko mesta Riccione pri jazde na bicykli zrazil osobný automobil.

Na snímke Nicky Hayden

Tridsaťpäťročný Hayden sa v roku 2006 stal majstrom sveta v kategórii MotoGP svetového šampionátu cetných motocyklov. Tri dni pred nehodou sa na okruhu v Imole predstavil v seriáli MS superbikeov. Reprezentoval tím Red Bull Honda a v klasifikácii šampionátu mu patrilo 13. miesto.

Od nehody, pri ktorej utrpel vážne poškodenie mozgu, ležal v kritickom stave v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti. Informovala agentúra DPA.

“Po tejto správe som otrasený. Nikdy na Teba nezabudneme!,” napísal na Twitter trojnásobný majster sveta v MotoGP Marc Marquez. Ďalší špičkový motocyklista Dani Pedrosa cez sociálnu sieť odkázal: “Navždy v mojom srdci, šampión. RIP Nicky. #69.”

Miestne periodikum The Corriere della Romagna informovalo, že polícia disponuje videozáznamom, podľa ktorého Hayden nedal prednosť vozidlu na križovatke. Spolu s rýchlosťou automobilu to boli hlavné faktory vážnej nehody. Dvadsaťdeväťročného vodiča Peugeotu vyšetruje polícia pre nebezpečnú jazdu s následkom smrti.