Haváriu lietadla brazílskeho futbalového tímu spôsobil nedostatok paliva

Bogota 26. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andre Penner)

Lietadlu než mohlo núdzovo pristáť, došlo palivo

Príčinou havárie charterového lietadla s novinármi a členmi brazílskeho futbalového tímu na palube, ktoré sa koncom novembra zrútilo v Kolumbii, bol nedostatok paliva. Vyplýva to z predbežných výsledkov vyšetrovania, ktoré dnes zverejnili kolumbijské úrady. Lietadlu podľa nich skôr, než mohlo núdzovo pristáť, došlo palivo.

Na snímke červená ruža je položená na loge brazílskeho futbalového klubu ChapecoenseNa snímke červená ruža je položená na loge brazílskeho futbalového klubu Chapecoense

Vyšetrovatelia dospeli k týmto záverom po preverení záznamov získaných z čiernych skriniek z havarovaného lietadla, ako aj ďalších dôkazov, píše sa v dnešnom vyhlásení kolumbijského úradu pre civilné letectvo. Dôkazy ukazujú skôr na ľudské zlyhanie a takmer určite vylučujú technické problémy alebo sabotáž. Viacerí odborníci už skôr vyjadrili predpoklad, že tragédiu zavinil nedostatok paliva.

Charterové lietadlo leteckej spoločnosti LaMia so sídlom v Bolívii havarovalo 28. novembra na ceste do mesta Medellín v Kolumbii, pri tragédii zahynulo 71 zo 76 cestujúcich. Na palube lietadla sa nachádzali členovia brazílskeho futbalového mužstva Chapecoense a športoví novinári.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.