Kyjev 16. októbra 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:English Lugansk Twitter)
 
V oblasti prebieha záchranná akcia
V katastri obce Ulaniv vo Vinnyckej oblasti Ukrajiny sa v utorok popoludní zrútila stíhačka typu Su-27 tamojšieho armádneho letectva.

Na snímke dym stúpa po zrútení stíhačky

V oblasti prebieha záchranná operácia. Informácie o zranených, prípadne usmrtených osobách predbežne nie sú k dispozícii.
Informácie priniesla tlačová agentúra UNIAN s odvolaním sa na tlačový odbor ukrajinského generálneho štábu. Príčiny havárie stroja počas cvičného letu objasní zrejme až vyšetrovanie.
 
Havária si vyžiadala životy dvoch pilotov
Havária stíhačky ukrajinského letectva si vyžiadala životy dvoch pilotov na palube stroja, príslušníkov ozbrojených síl Ukrajiny a USA.
Informáciu priniesla tlačová agentúra UNIAN s odvolaním sa na tlačový odbor ukrajinského generálneho štábu, ktorý s poľutovaním oznámil širokej verejnosti smutné poznatky účastníkov záchrannej operácie. Tí našli v lokalite telá oboch obetí katastrofy.
K nešťastiu došlo počas medzinárodného vojenského cvičenia vzdušných síl členských krajín Severoatlantickej aliancie (NATO) Čisté nebo 2018, uviedol Ukrajinský armádny portál. Príčiny havárie stroja objasní zrejme až vyšetrovanie.
 
Príspevok Havária stíhačky Su-27 si vyžiadala životy dvoch pilotov zobrazený najskôr Hlavné správy.