Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann

Trnava 27. decembra (TASR) – Počas vianočných sviatkov mali hasiči na území Trnavského kraja spolu 17 výjazdov. Osemkrát zasahovali pri dopravnej nehode, dvakrát pri technickom zásahu a tiež pri siedmich požiaroch.

Trikrát z toho horelo auto – v Senici, Seredi a Piešťanoch, v Trnave a Galante ich zavolali na hasenie požiaru bytu. „Horel aj komín v Šamoríne a veniec na cintoríne v Piešťanoch,“ informovala dnes krajská policajná hovorkyňa v Trnave Júlia Kedrová.

Najviac práce mali príslušníci Hasičského a záchranného zboru SR v regióne Piešťany, kde mali štyri výjazdy. Po tri mali hasiči z Dunajskej Stredy a Senice, po dva z Trnavy a Holíča, po jednom hasiči z Galanty, Šamorína a Serede. Pri dopravných nehodách zasahovali v okrese Senica – v obci Jablonica a Smrdáky, v okrese Dunajská Streda v Trhovej Hradskej a Malých Dvorníkoch, k tomu aj v Piešťanoch a Zemianskych Sadoch. Holíčski hasiči zasahovali dvakrát – v obci Radošovce a Skalici. Pri zásahoch zabezpečili vozidlá proti úniku prevádzkových kvapalín a zraneným osobám poskytli predlekársku prvú pomoc.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR