Hasiči odporúčajú certifikované vianočné osvetlenie

Bratislava 23. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)

Hasičský a záchranný zbor radí

Domácnosti na Slovensku by mali používať len certifikované vianočné osvetlenie. Odporúča to Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) v rámci prevencie proti požiarom cez najkrajšie sviatky v roku.

Ilustračné fotoIlustračné foto

HaZZ ďalej radí, že ak sa v byte nenachádzajú žiadne osoby, je potrebné osvetlenie na vianočnom stromčeku vypnúť z elektrického zdroja energie. Ďalej rešpektovať pokyny výrobcu a predajcu, nevykonávať akékoľvek neodborné zásahy v súvislosti s opravou jednotlivých žiaroviek a kabeláže a umiestniť vianočný stromček do dostatočne veľkého priestoru, ďalej od vykurovacích zariadení a otvoreného ohňa.

Hasiči tiež ponúkajú niekoľko rád pri používaní kuchynských spotrebičov. “Za žiadnych okolností nenechávať pripravovanú stravu na sporáku bez dozoru dospelej osoby. Vyvarovať sa opätovnému používaniu oleja, ktorý by sa mohol prepáliť a vzbĺknuť, horiaci olej nehasiť vodou, ale zadusiť utierkou alebo uterákom. Nepoužívané kuchynské spotrebiče je potrebné vypnúť z elektrického zdroja energie, počas manipulácie s horúcimi materiálmi používať ochranné prostriedky a zabrániť priamemu kontaktu spotrebičov s deťmi a zvieratami,” uviedla Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.