Bratislava 15. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Predstaviteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák s obvineným Marianom K. nekomunikoval, a to ani len v náznakoch, na tému fyzickej likvidácie ktorejkoľvek osoby. Ako sa ďalej uvádza v Haščákovom vyhlásení na medializované informácie o SMS komunikácii s obvineným podnikateľom, nemal žiadnu vedomosť o tom, že by Marian K. pripravoval úkladnú vraždu a nikdy ho z takýchto aktivít nepodozrieval

Na snímke Jaroslav Haščák

“Zásadne odmietam spájanie mojej osoby s týmito skutočnosťami a ohradzujem sa voči dezinformáciám, ktoré sa v tomto kontexte objavujú,” zdôraznil s tým, že autenticitu SMS správ z januára 2018, ktoré citujú médiá, nevie potvrdiť. “Vo svojich záznamoch som žiadnu takúto komunikáciu nenašiel,” povedal.
Haščák mal podľa vlastných slov s Marianom K. sporadický vzťah, stretávali sa nepravidelne, niekoľkokrát do roka.
Tvrdí, že Kočnera poznal ako prospechára a naznačil, že predmetnú vulgárnu komunikáciu od Kočnera (“Inak, pracujem na odj..aní čuráka”) bral ako bezvýznamnú:
“Nikdy sme spolu nepodnikali. Vnímal som ho ako osobu, ktorá sa snaží získavať výhody a pozície z toho, že využíva informácie a svoju sieť kontaktov. Bol známy aj tým, že často rôznym ľuďom na trhu posielal správy. Bol to spôsob, ktorým sa snažil udržiavať kontakt, ich obsah ale často býval bezvýznamný,” uviedol Haščák.
Preto takúto komunikáciu mal podľa vlastných slov tendenciu ukončiť tým, “že si to povieme, až keď sa najbližšie stretneme”. Takto vníma aj obsah, ktorý v týchto dňoch citujú médiá.
“Bez ohľadu na použité výrazové prostriedky môžem vylúčiť, že by sa týkala fyzickej likvidácie osôb, či príprav úkladnej vraždy, alebo páchania inej trestnej činnosti.”
Aj preto som nevidel a dodnes nevidím dôvod, pre ktorý som sa mal prihlásiť na polícii po vražde, ktorá bola spáchaná na konci februára 2018. Keďže som s Marianom K. takéto témy nikdy neriešil, nevidel som medzi tragickými udalosťami z februára a osobou Mariana K. žiadnu spojitosť a nemal som žiadne informácie, či vedomosti, ktoré by mohli byť nápomocné orgánom činným v trestnom konaní,” dodal Haščák.
Podľa medializovaných informácií poslal Marian K., ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, v januári 2018 SMS správu šéfovi finančnej skupiny Penta Jaroslavovi Haščákovi s textom „Inak pracujem na odj…ní čuráka”. Haščák mu podľa Denníka N odpísal „Povieme si, keď budeme spolu.“
 
Príspevok Haščák: Toto je dôvod, prečo som ukončil komunikáciu s Kočnerom s tým, že si to “povieme osobne” zobrazený najskôr Hlavné správy.