Sydney 15. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Clodagh Kilcoyne/PA via AP)
 
Britský princ Harry s manželkou Meghan pricestovali v pondelok do Sydney, kde začínajú svoje 16-dňové turné po Austrálii, Fidži, Tongskom kráľovstve a Novom Zélande, ktoré je zároveň ich prvou zahraničnou cestou od májovej svadby, informovala agentúra DPA

Na snímke vojvoda zo Sussexu princ Harry (vľavo) v sprievode svojej manželky, vojvodkyne zo Sussexu Meghan

Vojvodu a vojvodkyňu zo Sussexu čaká deň v súkromí na zotavenie sa po dlhom lete zo Spojeného kráľovstva do Austrálie. Oficiálny program sa im začína v utorok. Harryho a Meghan čaká okrem iného privítanie austrálskymi politikmi, návšteva koál, plavba loďou či stretnutie s ľuďmi v opere v Sydney.
Hlavným bodom programu počas pobytu v Austrálii je v sobotu otvorenie medzinárodného športového podujatia s názvom Invictus Games v Sydney. Ide o športové hry zranených vojakov a vojnových veteránov, ktoré v roku 2014 samotný Harry založil.
Pár pokračuje v šľapajach Harryho rodičov Charlesa a Diany, ktorých takisto prvá kráľovská cesta viedla do Austrálie a na Nový Zéland.
Harryho a Meghan pozvali do Austrálie a na Nový Zéland príslušné vlády, pričom na Fidži a Tongu pocestujú na žiadosť britského rezortu diplomacie.
 
Príspevok Harry a Meghan pricestovali na svoju prvú zahraničnú návštevu zobrazený najskôr Hlavné správy.