Suva 25. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Chris Jackson)
 
Britský princ Harry si vo štvrtok vyslúžil hlasné ovácie po tom, ako sa pred odletom z Fidži rozlúčil poďakovaním v miestnom jazyku. S manželkou Meghan ukončili krátku dvojdňovú návštevu tohto ostrovného kráľovstva a odleteli na Tongu. Informovala o tom agentúra DPA

Na snímke britský princ Harry a jeho manželka Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu počas oficiálneho privítania v meste Suva na tichomorskom ostrovnom štáte Fidži

“Vinaka vaka levu,” povedal Harry tisícom priaznivcov v meste Nadi, čo v preklade znamená “veľmi pekne ďakujem”.
Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu strávili na Fidži noc v luxusnom stredisku Vatuvara, ktoré má iba tri vily s panoramatickým výhľadom na Tichý oceán, súkromné pláže, prístup ku koralovým útesom, inštruktorov jogy a vlastnú pristávaciu dráhu pre vrtuľníky a lietadlá.
Britský princ a americká herečka sa zosobášili v máji tohto roka. Po prílete do Austrálie v pondelok 15. augusta oznámili, že čakajú svoje prvé dieťa.
Mladomanželov v rámci ich 16-dňovej zahraničnej cesty po krajinách Tichomoria čaká po pobyte v Austrálii a Fidži ešte vo štvrtok návšteva Tongy. V piatok sa potom vrátia do Sydney na záver medzinárodných športových hier Invictus Games. V nedeľu odcestujú na Nový Zéland, kde strávia štyri dni.
 
Príspevok Harry a Meghan pokračujú návštevou Tongy v ceste po Tichomorí zobrazený najskôr Hlavné správy.