Wellington 29. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Dominic Lipinski)
 
Britský princ Harry a jeho manželka Meghan sa počas druhého dňa svojej oficiálnej návštevy na Novom Zélande zaoberali najmä otázkami duševného zdravia i životného prostredia. Informovala o tom agentúra DPA

Na snímke princ Harry s manželkou Meghan

Kráľovský pár odštartoval pondelok raňajkami, ktoré v známej plážovej kaviarni Maranui v metropole Wellington absolvoval s mladými ľuďmi – zástupcami rôznych projektov pomáhajúcim mládeži s duševnými problémami.
Po raňajkách odleteli vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu do Národného parku Abela Tasmana na novozélandskom Južnom ostrove. Tento najmenší novozélandský národný park je známy svojimi zlatistými plážami i krovinovým porastom. Harry a Meghan však pre dážď podnikli v parku len krátku prechádzku – ukrytí pod spoločným dáždnikom.
Dvojicu v parku privítali miestne maorijské kmene. “Predpoveď počasia bola o dosť horšia… a my sme naozaj šťastní, že sme tu,” poďakoval za privítanie princ Harry a zhromaždeným zároveň odovzdal pozdrav od svojej babičky – kráľovnej Alžbety II.
Harry s Meghan sa následne vrátili späť do Wellingtonu, kde navštívili novovzniknutú inštitúciu, ktorá má ponúkať praktický výcvik mladým študentom filmového a umeleckého odvetvia. Kráľovský pár sa na tomto podujatí ocitol v obklopení opíc, orkov a iných príšer – masiek, ktorými im chceli mladí umelci demonštrovať svoje zručnosti s rekvizitami, mejkapom či kostýmami.
Harry a Meghan pricestovali na štvordňovú návštevu Nového Zélandu v nedeľu. Krajina, kde žije 4,8 milióna obyvateľov, je ich poslednou zastávkou na 16-dňovej ceste, v rámci ktorej už navštívili Austráliu, Fidži a Tongu.
 
Príspevok Harry a Meghan diskutovali s mládežou a navštívili národný park zobrazený najskôr Hlavné správy.