Harabinove trestné oznámenie na Dzurindu a spol si všimli aj v Rusku. Slovenský mainstream však nie

Moskva/Bratislava 14. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Kirill Istomin na portáli Regnum venoval svoju pozornosť aktivitám sudcu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina, ktorý podal podnet na generálnu prokuratúru SR za pomoc na hromadnom vraždení civilistov – bombardovanie v Juhoslávii – povolenie preletov tzv. tankovacích lietadiel cez územie SR na predstaviteľov vtedajšej vlády Slovenskej republiky, ktorí bez mandátu hlasovali za.
Na snímke sudca Najvyššieho súdu (NS) SR Štefan Harabin

Pozícia Ruska k rozdeleniu bývalej Juhoslávie ostáva stále nezmenená, rovnako ako postoj k bombardovaniu Belehradu zo strany štátov NATO. Podľa slov Leonida Sluckého, hlavy výboru ruskej Gosdumy v medzinárodných otázkach Rusko nikdy nepodporovalo ani rozdelenie a ani bombardovanie Juhoslávie, pretože všetky tieto kroky boli prijaté mimo Bezpečnostnej rady OSN. Čo sa týka aktivít Štefana Harabina, Leonid Sluckij uviedol že ide o vnútornú záležitosť Slovenska.
Prvý podpredseda výboru pre obranu hornej komory parlamentu Ruskej federácie Franc Klincevič vyzval v rámci OSN na vytvorenie tribunálu k Juhoslávii. Síce neočakáva, že Slovenská republika začne stíhať vládu z r.1999 ale víta vytvorenie precedensu.
Sudca Hlavného súdu SR Štefan Harabin dňa 8.11.2017 podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR o obnovení stíhania za pomoc pri masovej vražde civilného obyvateľstva na území Federatívnej republiky Juhoslávia v roku 1999. Trestného činu sa mali dopustiť bývalí predstavitelia vlády Slovenskej republiky, ktorí zneužili svoje právomoci a poskytli vzdušný priestor SR vojenským lietadlám NATO počas vojenskej operácie NATO proti Juhoslávii.
Rusi na portáli Regnum uviedli, že informáciu prebrali zo slovenského portálu Hlavné správy, ktoré z väčších médií na Slovensku jediné o tomto trestnom oznámení informovali. Ostatné, mainstreamové média, vlastnené prevážne oligarchami o udalosti mlčia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)