Bratislava 19. apríla 2017 (HSP/Foto: screenshot You Tube)

Snaha vynucovať si odpovede, ktoré by redaktorom zapadli do schémy, sa už minule nevyplatila redaktorke televízie JOJ, ktorá v konfrontácii so sudcom Harabinom utrpela debakel. (Viac TU)

Na snímke Štefan Harabin spolu s novinármi

Po včerajšom disciplinárnom konaní podobne dopadli aj redaktori z RTVS. Na hlúpe otázky sa odpovede nedočkali. Naopak, otázky začali prichádzať smerom od Harabina k nim.

„Vy ste platený tretím sektorom? Buď ste redaktor a si naštudujete problematiku, o ktorej idete informovať, alebo ste nespôsobilý, a to je zrejme váš prípad a riadi vás Soros a mexicky konzul Mika. Je tu desať redaktorov a ani jeden takú primitívnu otázku nedal,“ zareagoval na redaktorovu otázku Harabin.

Otázka znela, či sa cíti ako znásilnená žena, keďže obdobná sentencia zaznela v Harabinovej záverečnej reči na disciplinárnom konaní. Redaktorom už tradične ušlo, o čom majú informovať a všetko, čo zo záverečnej Harabinovej reči pochopili, bolo, že sa „cíti ako znásilnená žena.“

Je smutné, že o disciplinárnom konaní sa divák verejnoprávnej televízie nedozvie nič, pretože RTVS na miesto pošle redaktorov, ktorým nejde o informovanie verejnosti, ale o kopnutie si do v ich kruhoch nepopulárneho sudcu a o naháňanie sa za senzáciou. V prípade redaktorov RTVS sa na ich výplaty skladáme cez koncesionárske poplatky všetci a teda by sme si zaslúžili byť o udalostiach informovaní viac, ako v rozsahu, o aký sa snažil redaktor, ktorý svoju prácu pochopil tak, že donekonečna kládol tu istú otázku, čím potvrdil svoju absolútnu neschopnosť priniesť divákom informácie o meríte veci.

Harabin im teda pripomenul ich kolegu Dobšinského, ktorý mu 9 krát položil tú istú otázku a keď mu 9 krát na ňu rovnako odpovedal, tak sa ho Harabin, opýtal ako bolo v Pezinku na liečení. „Tak mám sa aj vás opýtať, či ste boli na liečení? Lebo o Dobšinskom som to vedel. Vy ste tu ako poskokovia mexického konzula Miku?“

Redaktorov RTVS to však v kladení otázky „cítite sa ako znásilnená žena“ nezastavilo a pokračovali v tom ďalej.

Harabin sa ich preto začal rovnakým štýlom pýtať, či majú mexický pôvod. „Lebo ak ho nemáte, tak ste musel pochopiť moju záverečnú reč a tam je odpoveď.“

“A prečo to nechcete povedať priamo?”, zaznel dotaz do redaktora RTVS.

Harabin mu odpovedal, že preto, lebo je sudca a nie papagáj.

„Ja sa Vás normálne pýtam“, chcel dať punc normálnosti svojmu konaniu redaktor verejnoprávneho média.

„A ja Vám normálne odpovedám, že keby ste si naštudoval problematiku o ktorej ste prišli informovať, tak mi takú otázku nepoložíte. Ale ja Vám odpoviem aj 9 krát a na desiaty sa Vás opýtam, či ste Dobšinského bratranec. Vy mi nebudete vnucovať odpovede,” uzemnil ho Harabin.

„Ja len chcem“… začal ďalšiu vetu redaktor, keď ho prerušil Harabin. “To, čo vy chcete, je Váš problém, aj to, čo chce mexický konzul aj Soros, ale Harabin není človek, ktorý by sa zľakol.“

Redaktor však ešte dokázal podliezť latku svojej úrovne, keď chcel od Harabina, aby pointu záverečnej reči povedal v piatich sekundách a znovu položil otázku „cítite sa ako znásilnená žena?“

Pochopili ste moju záverečnú reč? Opýtal sa Harabin. „Tam som to povedal jasne. či chcete mi ešte raz zopakovať tú otázku? Lebo všetci to pochopili, len mexický konzul Mika má takých redaktorov čo to nepochopili.

Druhý redaktor teda skúsil svoju otázku „inovovať.“ A tá po „inovácii“ znela: „Ako ste to myslel, že sa cítite ako znásilnená žena?

Tragédiu mainstreamových médií zaklincovala redaktorka televízie JOJ, ktorá dala otázke jej kolegov nový rozmer, ktorý znel takto: „Chceli sa Vás len opýtať, prečo hovoríte o znásilnenej žene, keď ste muž? Či sa tak cítite, alebo či viete ako sa cíti žena, ktorá je štyri roky znásilňovaná,” korunovala úroveň redaktorskej práce mainstreamových redaktorov jej typická predstaviteľka z televízie JOJ.

„Harabin tu nebude účinkovať vo vašich hrách, kde chcete kompilovať a potom vystrihnúť na záver nejakú odpoveď. Stačí keď odvysielate celú záverečnú reč a keď ľudia náhodou nejakú vetu nepochopia, môžu my napísať na facebook a ja im odpoviem. Ale  redaktorom skorumpovaných Sorosom a tretím sektorom odpoviem tak, ako si zaslúžia,“ ukončil rozhovor s médiami Harabin.