Bratislava 12. júna 2019 (HSP/Foto:Jana Birošová)

Sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin pripustil, že by mohol vstúpiť do politiky. Nechce byť však predsedom žiadnej politickej strany. Jeho ambíciou je stať sa volebným lídrom novovznikajúceho hnutia Harabinovci-vlastenci, ak bude cítiť požiadavku od bežných ľudí

Na snímke Štefan Harabin

Štefan Harabin po prezidentkých voľbách vyhlásil, že nemieni založiť žiadnu politickú stranu ani do žiadnej vstúpiť. Najnovšie však pripustil, že by sa mohol stať nezávislým volebným lídrom na kandidátke strany Harabinovci-vlastenci, ktorú zakladajú Harabinovi rodinní príslušníci. Nechce ale vstupovať do straníckych štruktúr.

Sudca Harabin vystúpil v rádiu Infovojna, kde ozrejmil svoje zámery.

“Výlúčil som, že budem predsedom nejakej strany. Nechcem riadiť stranu. Som človek, ktorý si zakladá na odbornosti a profesionalite. Viem si ale predstaviť, že som lídrom kandidátky, ale nie predsedom strany.” vyhlásil Harabin.

Ako ďalej uviedol: “Pokiaľ by som cítil, že taká objednávka od ľudí je, musel by som samozrejme to prebrať s rodinou a rozhodnúť sa.”

Harabinovmu vstupu do politiky nahráva aj prieskum verejnej mienky agentúry Focus, ktorý mu dáva volebný potenciál okolo 20% voličov.

Pri stúpajúcom trende strany Progresívne Slovensko a Spolu, či pri vznikajúcej Kiskovej strane vstup Harabina do politiky by opäť zamiešal karty politických strán.

Harabinove vyjadrenia ohľadom vstupu do politiky si môžete vypočuť v tomto videu v čase od 1:05.

Samuel Gdovin

[embedded content]

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj