Bratislava 14. septembra 2017 (HSP/Foto:HSP)

Daňový delikt prezidenta Kisku, vyvolal reakciu aj u sudcu Najvyššieho súdu a bývalého ministra spravodlivosti Štefana Harabina. Svoj postoj k tomuto deliktu zhrnul vo svojom novom videu, kde hovorí:
Na snímke sudca Najvyššieho súdu NS SR Štefan Harabin

Pred rokom som natočil video, kde som nazval Kisku koristníckym úžerníkom, lebo jeho firmy majú na súdoch 22 tisíc exekučných spisov, kde chudákom za 300 eurové pôžičky exekuujú byty. Tiež som ho nazval korupčným volebný podvodníkom, lebo nezaplatil volebnú pokutu za prekročenie limitu vo volebnej kampani vo výške 12 miliónov eur. A klamárom, lebo pred rokom hovoril, že treba Harabina disciplinárne stíhať, lebo vyniesol rozhodnutie, že inšpekcia ministerstva vnútra nemá byť pod ministrom vnútra, za čo  ma chcel  disciplinárne stíhať a Švecová aj na mňa kvôli tomu podala disciplinárny návrh. A o rok Kiska povie, že vysoká korupcia nebude vyšetrená, pokiaľ bude inšpekcia pod ministrom vnútra.
Včera ste určite zachytili správu, že pán Kiska je daňový podvodník, keď spolu s bratom jeho firma do nákladov zakomponovala aj náklady na predvolebnú kampaň. Keď to zistila daňová kontrola, tak Kiskovci to rýchlo zaplatili a trestné stíhanie bolo zastavené, lebo ide o účinnú ľútosť, ale to neznamená, že skutok sa nestal. Zodpovedne teda hovorím, že Kiska je aj daňový kriminálnik. Keby sa to stalo v USA, okamžite by začal impeachment-odvolávanie prezidenta. Uvidíme, čo sa bude diať na Slovensku, lebo máme podobnú situáciu s premiérom, ktorý býva v byte daňového podvodníka Bašternáka a pán Kaliňák od neho zase prijal dar, takže možno si to medzi sebou vykompenzujú a všetci ostanú naďalej v úradoch.
Kiskovi treba pripomenúť jednu sentenciu, ktorú povedal, že treba sa postaviť zlu a vyhnať fašistu Kotlebu z úradu. Ja si myslím, že ľudia by sa mali naozaj postaviť zlu a vyhnať úžerníka a daňového kriminálnika z úradu a navyše aj podporovateľa fašistov na Ukrajine.
Mainstreamové média obhajujú pána Kisku, že to sa vlastne nič nestalo. Viete si predstaviť, že by som ja nezdanil jedno euro? Veď by aj papuánci na Novej Guinei kričali. Na mňa nevedia nič nájsť tak vyrábajú veci neexistujúce.
Pán Kiska na tlačovej konferencii povie, že to boli len nezhody v účtovníctve a že u nich aj inde, to je v podstate bežná vec. Pán Kiska sa tak priznal, že aj v minulosti páchali v jeho firme cez nezhody v účtovníctve trestnú činnosť.
Pán Kiska tiež dostal otázku prečo sa voči týmto nedoplatkom neodvolali, keď ako tvrdí, mali vo firme na to iný právny názor ako daniari. Logické by bolo sa odvolať, keď mali iný právny názor a nastúpil by nadriadený orgán a správna žaloba na Najvyšší súd. Ale Kiska keďže vie, že spáchal trestnú činnosť, tak povie, že on má také skúsenosti z podnikania, že netreba sa hádať ale radšej treba dane doplatiť.
Tu pánu Kiskovi pripomeniem jednu vec. V minulosti Kiskové firmy mali vyrubené inšpekciou za úžernícke úroky pokuty. Päťkrát! A päťkrát sa vždy odvolal! A päťkrát bol neúspešný a odvolal sa zakaždým, ale teraz povie že sa neodvolal, lebo sa netreba hádať.

Viac vo videu: