Bratislava 10. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal na stredajšej tlačovej konferencií potvrdil, že na zápas s Walesom bude mať k dispozícii všetkých 22 hráčov. Otáznik visel nad štartom krajného obrancu Petra Pekaríka, ktorý pre zranenie lýtka vynechal posledné kvalifikačné stretnutie v Maďarsku. Tentokrát by však skúsenému 32-ročnému rodákovi zo Žiliny nemalo nič brániť k tomu, aby v Trnave nastúpil

Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal

“Peter Pekarík je zdravý, včera som s ním hovoril a nič ho nelimituje. Je veľmi skúsený a vždy keď nastúpil, tak bol platným hráčom pre mužstvo. V zápase s Walesom síce urobil chybu, z ktorej sme dostali gól, ale celkovo odohral dobrý zápas,” zhodnotil Hapal a následne sa vyjadril aj k problémovému postu stopéra, keďže pre disciplinárny trest bude chýbať Denis Vavro. “Máme tri alternatívy stopérov. Nastúpi jeden z trojice Martin Valjent, Ľubomír Šatka alebo Norbert Gyömbér,” dodal rodák z moravského Kroměříža.

V marcovom vzájomnom zápase dostalo až sedem slovenských hráčov žltú kartu. V domácom dueli sú v ohrození Marek Hamšík a Juraj Kucka, no 50-ročný Hapal chce, aby jeho zverenci hrali dostatočne tvrdo a agresívne. “Pred zápasom s Chorvátskom som nabádal hráčov, aby si dávali pozor na žlté karty. Teraz to robiť nebudem. Hráči musia hrať naplno a pokiaľ to budú karty, ktoré zabránia nejakej šanci súpera, tak to bude dobré. Každopádne, určite nebudeme chcieť dostať hlúpe žlté karty za nešportové správanie,” skonštatoval tréner slovenskej reprezentácie.

Wales má v tabuľke E-skupiny o tri body menej než Slovensko, no zároveň má jeden zápas k dobru. Ryan Giggs má k dispozícii vyvážené mužstvo, ktoré zdobia silné individuality. “Majú veľkú silu smerom dopredu, hoci strelili doposiaľ len štyri góly. Takisto dostávajú málo gólov, takže majú vyvážený útok i obranu. Samozrejme, sú tam rozdieloví hráči ako Bale alebo James, ale celkovo ich zdobí najmä kolektívna hra. Verím však, že sa odrazíme od zápasu s Maďarskom a budeme úspešní,” dodal Hapal.

Okrem trénera slovenskej reprezentácie sa tlačovej konferencie pred zápasom s Walesom zúčastnil aj kapitán tímu Marek Hamšík. Ten sa na stretnutie veľmi teší aj vďaka tomu, že sa očakáva 19-tisícová divácka návšteva. “Nálada v tíme je dobrá, dnes nás čaká posledný tréning a už sa nevieme dočkať zápasu. Negatívnu sériu s Walesom by sme chceli napraviť a zvíťaziť. V predošlých vzájomných dueloch to po hernej stránke nebolo úplne zlé, ale futbal sa hrá na výsledky. Skvelé je, že má byť vypredaný štadión,” skonštatoval hráč čínskeho klubu Ta-lien I-fang.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj