Banskobystrický útočník sa Tomášovi ospravedlnil telefonicky a ten to zobral. „Nevolám po veľkých trestoch, pretože sa to môže stať hociktorému hráčovi. Sám nemôžem povedať, že sa mi nič podobné nestane. Je to kontaktný šport,“ vyjadril sa nedávno pre hokej.sk Hričina, ktorý výšku trestu Handzuša nerieši. Dnes nosí stále na krku golier, rehabilituje, ale hlava ho už tak nebolí.

Za zmienku stojí jeho športové gesto. „Nebol by som rád, keby preto  Mišo skončil. Ale stalo sa, čo sa stalo. Je to na jeho rozhodnutí,“ povedal včera pre Plus JEDEN DEŇ Tomáš. Trojmesačný dištanc neprekvapil ani samotného Michala.

„Čakal som to. Je vysoký, ale disciplinárny poriadok nepustí. Faul to bol, ale úmysel tam nebol. Keď vidíte hráča s pukom a snažíte sa ho odstaviť, rozhodnúť sa musíte v sekunde. Rozhodol som sa, ako som sa  rozhodol. Bola to aj nešťastná náhoda,“ hovorí Michal Handzuš. Sám nevie, či ešte bude pokračovať v kariére.

„Musím si to zvážiť,“ uzavrel Michal. Disciplinárny poriadok hovorí, že po polovici trestu môže požiadať o odpustenie zvyšku. V praxi by to znamenalo, že by stihol ešte záverečné zápasy základnej časti i play-off. Bola by však škoda, keby za takýchto okolností skončila ikona nášho hokeja.

„Máme hlúpy disciplinárny poriadok, kluby si ho však schválili. Chýba rozpätie, v rámci ktorého by sme udeľovali sadzby. Každý zákrok je iný a treba ho individuálne posudzovať. Tak ako je to v NHL. Takto sme viazaní článkom, že ak je hráč mimo hry viac ako sedem dní, udeľuje sa mu trest v dĺžke troch či štyroch mesiacov. Chce to zmenu,“ tvrdí Ján Pardavý z disciplinárnej komisie, ktorá trest Handzušovi udelila.