Bratislava 20. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 
Predseda vlády SR Peter Pellegrini sa po stredajšom rokovaní vlády vyjadril ku kritike poslanca Európskeho parlamentu EP Ivana Štefanca kvôli jeho vyjadreniam o údajných veľkých agrodotačných podvodoch na Slovensku. Pellegrini uviedol, ide najmä o kauzy okolo roku 2014 a že Štefanec v Bruseli ” len kydá” na Slovenskú republiku

Na snímke Ivan Štefanec

Pellegrini pred novinármi uviedol, že je mu veľmi ľúto, ako sa správa slovenský europoslanec Ivan Štefanec, ktorý podľa predsedu vlády “kydá na Slovensko.”
“Je celý šťastný, že ešte pred Vianocami sem dovliekol zase nejakú vyšetrovaciu komisiu z Európskeho parlamentu, ktorá sa opäť hrabe v problémoch, ktoré sa týkali možno roku 2014 a 2015.”
Štefanec nedávno okrem iného uviedol, že “Smer-SD a SNS stvorili v slovenskom poľnohospodárstve obludnú mafiánsku chobotnicu, ktorá sa priživuje na práci iných ľudí a ostávajú po nej len slzy a zmarené životy”. Dodal, že “prenasledovaní farmári už neveria, že súčasná vláda im dokáže pomôcť, tak sa obrátili na Európsky parlament, a sľúbil im, že ich neopustíme a všetky zlodejstvá v slovenskom poľnohospodárstve vyšetríme”.
Pellegrini pokračoval, že pevne verí, že táto komisia dobre načúvala členom vlády a že si spravia obraz, že v roku 2018 sa už podobné veci nedejú a celý proces dotácii je maximálne transparentný, oproti predchádzajúcim rokom.
“Slovensko v tomto spravilo veľký krok dopredu,” dodal.
“Dnes to povedal jeden člen vlády veľmi trefne. že najväčšou tragédiou je, že najškaredšie veci na svoju vlastnú krajinu hovoria domáci a zahraniční to potom na základe týchto vyjadrení opakujú.”
“Ešte raz, mňa mrzí, že naši europoslanci so slovenským pasom, so slovenskou národnosťou, so slovenským občianskym preukazom sú schopní takto očierňovať svoju krajinu v zahraničí. Takto sa nemá správať hrdý Slovák. Takto sa nemá správať europoslanec a mne je jedno, z akej je strany. Ja mu takto verejne odkazujem, že sa hanbím za neho,” odkázal Štefancovi.
 

 
 
Príspevok “Hanbím sa za neho!” Premiér skritizoval europoslanca Štefanca: “Je celý šťastný, že sem dovliekol ďalšiu vyšetrovaciu komisiu z EP” zobrazený najskôr Hlavné správy.