Bratislava 24. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Kerstin Joensson)

Rekord slovenského futbalistu Mareka Hamšíka v počte nastrieľaných gólov v drese talianskeho klubu SSC Neapol môže byť už zanedlho minulosť. Na zakončovateľské maximum v podaní 32-ročného Banskobystričana útočí Dries Mertens

Dries Mertens (vpravo) z SSC Neapol sa teší po góle so spoluhráčom Josem Callejonom v zápase E-skupiny 3. kola skupinovej fázy Ligy majstrov RB Salzburg – SSC Neapol

Belgičan v stredajšom dueli skupinovej časti Ligy majstrov 2019/2020 na ihrisku rakúskeho Red Bullu Salzburg (3:2) dvakrát skóroval a v poradí najlepších strelcov histórie “partenopei” sa dostal na druhé miesto pred legendárneho Argentínčana Diega Maradonu, ktorý v minulosti strelil za tím spod Vezuva 115 gólov.

Mertens má ako hráč Neapola aktuálne na konte 116 súťažných zásahov a chýba mu už iba päť, aby dostihol niekdajšieho dlhoročného kapitána SSC Hamšíka (121), ktorý vo februári tohto roka po takmer dvanástich rokoch prestúpil do čínskeho klubu Ta-lien I-fang.

“Predstihol som Diega, ktorý je pre toto mesto absolútna modla. Momentálne dúfam, že sa priblížim aj k Marekovi, na ktorého strácam päť gólov. Dúfam, že ho čoskoro prekonám, možno už do Vianoc. Veľmi sa teším, že som v Salzburgu dvakrát skóroval, ale vždy sa starám najskôr o výsledok Neapola. Bolo dôležité, že sme mimo domova dokázali zvíťaziť, posilnilo to naše sebavedomie,” vyhlásil Mertens prostredníctvom oficiálnej klubovej stránky.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj