Neapol 22. mája 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Cesare Abbate)
 
Kapitán talianskeho SSC Neapol Marek Hamšík má na stole ponuku na prestup do Číny, ktorá by mu zabezpečila príjem v hodnote 10 miliónov eur ročne. Podľa talianskych médií Hamšík uvažuje o tom, že ukončí svoje jedenásťročné pôsobenie v Neapoli.

Na snímke hráč Neapolu Marek Hamšík

Server football-italia.net prišiel so správou, že nemenovaný klub čínskej najvyššej futbalovej súťaže sa zameral na získanie 30-ročného stredopoliara Mareka Hamšíka z SSC Neapol v najbližšom prestupovom období. Slovenskému reprezentantovi je údajne ponúkaný kontrakt na tri roky s ročným platom okolo 10 miliónov eur.
Talianske médiá uviedli, že Hamšík sa zaoberá najnovšou ponukou z Číny. Jedným z dôvodov jeho prípadného odchodu z Apeninského polostrova by mohol byť aj avizovaný odchod trénera Neapola Maurcia Sarriho, ktorý by sa mal údajne upísať londýnskej FC Chelsea.
Portál tramsfermakt.de odhaduje Hamšíkovu prestupovú hodnotu na 40 miliónov eur. V roku 2007 prestúpil z klubu Brescia do Neapola za 5 miliónov eur. Súčasný kontrakt slovenského reprezentanta s účastníkom Serie A vyprší v júni 2020. Ak by chcel údajný čínsky záujemca angažovať Mareka Hamšíka počas nadchádzajúceho leta, musel by okrem lukratívneho platu uhradiť aj nemalú prestupovú čiastku klubu SSC Neapol.
 
Príspevok Hamšík by mohol prestúpiť za veľké peniaze do Číny. Ponuku zvažuje zobrazený najskôr Hlavné správy.