Hamburg 20. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Christian Charisius)

Colníci v nemeckom Hamburgu zhabali v uplynulých mesiacoch celkove 3,8 tony kokaínu, čo je množstvo, ktoré by malo pri pouličnom predaji hodnotu približne 800 miliónov eur. Úlovky z troch zásahov v hamburskom prístave ukázali dnes médiám za prísnych bezpečnostných opatrení v priestoroch miestnych vojenských kasární.
Ilustračné foto

Zhabané zásielky kokaínu s čistotou 85-90 percent, ktoré pochádzajú z Južnej Ameriky, majú ešte v priebehu dneška spáliť na tajnom mieste. Dva z týchto úlovkov sú pritom označované ako rekordné.
Pri prvom zásahu, ktorý sa uskutočnil koncom marca, našli colníci 1,45 tony kokaínu v troch lodných kontajneroch z Paraguaja. Ďalších približne 1,6 tony tejto drogy, takisto v kontajneroch z Paraguaja, objavili v polovici apríla. V máji nasledovalo zhabanie zásielky z Uruguaja s hmotnosťou 788 kilogramov.
Štátny tajomník nemeckého ministerstva financií Werner Gatzer uviedol, že v Nemecku ide o zatiaľ najväčší úder pre drogový trh, pričom samotné množstvo ukazuje, že “ponuka kokaínu stúpa”. Zhabané zásielky však smerovali cez Nemecko do Belgicka. Vedúci nemeckého Colného kriminálneho úradu Norbert Drude na dnešnej tlačovej konferencii priznal, že pátranie po pašerákoch v týchto prípadoch zatiaľ neprinieslo výsledky.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.