Hamburgská prokuratúra vyšetruje po výtržnostiach na summite G20 až 162 ľudí

Berlín 7. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Sven Friebe/dpa via AP)

Nemecká polícia vyšetruje 162 ľudí pre viaceré obvinenia vrátane narušovania verejného poriadku, ublíženia na zdraví, kladenia odporu pri zatýkaní a poškodzovania cudzieho majetku, a to práve štyri týždne po tom, čo demonštrácie proti summitu skupiny krajín G20 v Hamburgu 7.-8. júla vyústili do násilností.
Ilustračné foto

Hovorca hamburskej prokuratúry dnes uviedol, že prebieha 109 vyšetrovaní podozrivých osôb známej totožnosti a 53 vyšetrovaní proti neznámym podozrivým. Okrem toho 33 ľudí zostáva po summite vo väzbe.
Pri výtržnostiach vznikli škody za približne 12 miliónov eur, z nich tretinu tvoria škody na autách, informovalo Združenie nemeckých poisťovní (GDV).
Summit G20 – na ktorom sa zúčastnili svetoví lídri vrátane prezidenta USA Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina – sprevádzali násilné protesty po celom severonemeckom meste, vrátane podpaľačstva, rabovania a potýčok s políciou. Po summite v Hamburgu nemecká vláda oznámila, že zaplatí polovicu škôd spôsobených na majetku počas výtržností.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.