Praha 23. augusta 2018 (SITA/HSP/Foto: SITA-Marko Erd)
 
Podpredseda českej vlády a minister vnútra Jan Hamáček (ČSSD) sa posťažoval, že líder hnutia SPD Tomio Okamura šíri nezmysly, ktoré on potom musí vyvracať. Okamura podľa neho slovami o migrantoch straší ľudí a snaží sa pre seba získať politický prospech. Podľa Hamáčka nie je pravda, že sa po Českej republike šíria tisícky nelegálnych migrantov, uvádza portál iDNES.cz.

Na snímke Jan Hamáček

“Bohužiaľ sa stalo pravidlom, že každú chvíľu musím vyvracať nezmysly poslanca Okamuru, ktorými sa pokúša strašiť ľudí a získať pre seba politický prospech,” uviedol Hamáček na svojom Facebooku. Vadí mu, že Okamura tvrdí, že sa po Česku šíria tisíce nelegálnych migrantov, ktorí cez naše územie mieria do Nemecka. Podľa Hamáčka tak znižuje prácu celého policajného zboru.
“Prípadov nelegálnej tranzitnej migrácie cez ČR do Nemecka neboli za tohtoročný prvý polrok tisíce, ale presne 124! A toto číslo vďaka skvelej práci a opatreniam Polície ČR stále klesá! Pán Okamura tiež zabúda dodať, že väčšina cudzincov nelegálne prekračujúcich našu hranicu do Nemecka sú občania Ukrajiny či Moldavska,” zmienil ďalej Hamáček.
 
Príspevok Hamáček: Okamura straší migrantmi a ja musím jeho nezmysly vyvracať zobrazený najskôr Hlavné správy.