Košice 14. októbra 2019 (HSP/Foto:MČ Košice-Západ)

Už tradične si najväčšia košická časť Západ pripravila pre rodiny s deťmi zážitkový večer spojený s atmosférou Halloweenu. Tento piatok 18. októbra podvečer sa Zuzkin park rozsvieti do mnohých svetiel, ktoré umocnia zážitok z mágie, kúziel ale i akrobacie

Snímka z minulého ročníka

Návštevník si skutočne príde na svoje a „okúsiť“ bude môcť takpovediac niekoľko stanovíšť počas tohto podujatia, ktoré sa delí na časť pre verejnosť, od 17:00, a neskôr pre prihlásené deti, od 20:00 až do rána. Práve v prvej časti večera bude na ploche Zuzkinho parku na Luníku 1 prebiehať vo svojej časovej a logickej nadväznosti akýsi príbeh lesných rozprávkových tvorov. Rozpovie ho nadrozmerný živý upír Prdimucha a postupne návštevníci spoznajú aj ďalších obyvateľov čarovného parku – nočné prízraky v tieňohre, večernice s tancom na tyči, farmu zvierat, obyvateľov džungle, odvážnych krotiteľov plameňov, vzdušnú akrobaciu v korunách stromov či pavúka, ktorý do svojej pavučiny zláka nejedného detského návštevníka.

Mapa

Chýbať nebudú ani tradičné detské atrakcie, najmä vyrezávanie a zdobenie tekvíc, halloweenske maľovanie na tvár či skákací hrad. Záver prvej časti bude o 20.00 h. patriť spoločnému fakľovému sprievodu parkom. Po tejto bodke bude prebiehať podujatie vo forme zážitkovej „dobrodružnej“ noci pre prihlásené deti. Tie okrem dnes už populárneho prenocovania v Átrium klube počas noci absolvujú napríklad skúšku prežitia v lese, polnočnú diskotéku v maskách či hľadanie strateného pašeráckeho pokladu.

Ostáva už len podotknúť, že podujatie je pre verejnosť zdarma a bude značne závisieť od počasia. Aktuálne sú predpovede priaznivé, v prípade ich zhoršenia bude organizátor, MČ Košice-Západ informovať o zmene programu na FB profile „Košice Západ Terasa“.

Redakciu informoval Dominik Béreš, vedúci oddelenie kultúry MČ Košice-Západ.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj