Haleyová oznámila, kedy sa môžu USA vrátiť do Rady pre ľudské práva

New York 20. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto: TASR/AP- Magali Girardin/Keystone via AP)
 

USA budú aj naďalej hájiť reformovanie Rady OSN pre ľudské práva (UNHRC) a až po reformovaní sa do nej môžu vrátiť, vyhlásila stála zástupkyňa USA pri OSN Nikki Haleyová

Na snímke americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová

V utorok minister zahraničia USA Mike Pompeo a stála predstaviteľka USA pri OSN Nikki Haleyová oznámili vystúpenie svojej krajiny z Rady pre ľudské práva.
Členstvo USA v UNHRC skončí 31. decembra 2019. Predstavitelia terajšej americkej administratívy neraz kritizovali Radu pre jej “predpojatosť” voči Izraelu a vyslovili nespokojnosť s tým, že členmi Rady sú Venezuela, Čína a Kuba.
Haleyová potvrdila, že Spojené štáty budú po vystúpení z Rady pokračovať v práci na ochrane ľudských práv aj mimo jej rámec.
“Budeme aj naďalej aktívne žiadať reformovanie Rady pre ľudské práva. Keď sa reforma uskutoční, radi sa k nej znova pripojíme,” povedala stála predstaviteľka USA na zvláštnej tlačovej konferencii s ministrom zahraničia Pompeom.
Tento krok USA odsúdila Medzinárodná organizácia ochrancov ľudských práv Human Rights Watch a tiež vysoký komisár OSN pre ľudské práva Zeid Ra’ad Al-Hussein a predseda Rady pre ľudské práva Vojislav SUC. USA podporil Izrael.
 

Príspevok Haleyová oznámila, kedy sa môžu USA vrátiť do Rady pre ľudské práva zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)