Soul 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Odcudzených malo byť z juhokórejského dátového strediska integrovanej obrany celkovo až 235 gigabajtov citlivých dát
Severokórejským hackerom sa údajne podarilo získať veľké množstvo tajných vojenských dokumentov z Južnej Kórey vrátane plánu na zavraždenie vodcu KĽDR Kim Čong-una aj najnovšieho operačného vojenského plánu voči KĽDR, vypracovaného Južnou Kóreou a USA. S odvolaním sa na vyhlásenie I Čchol-hia, poslanca juhokórejskej vládnej demokratickej strany, o tom dnes informovala juhokórejská agentúra Jonhap.
Ilustračné foto

Poslanec citoval nemenované zdroje z prostredia juhokórejského ministerstva obrany, v súlade s ktorými hackeri ukradli zmienené dokumenty vlani v septembri. Odcudzených malo byť podľa jeho slov z juhokórejského dátového strediska integrovanej obrany celkovo až 235 gigabajtov citlivých dát. Doposiaľ však nie je jasný obsah zhruba 80 percent z nich.
Pchjongjang obvinenia z odcudzenia citlivých informácií odmietol a označil ich za výmysel Soulu.  Pentagón uviedol, že si je vedomý medializovaných správ, k potenciálnemu odcudzeniu dát sa však vyjadriť odmietol.
“Aj keď nebudem komentovať záležitosti týkajúce sa tajných služieb či špecifických incidentov prepojených s kybernetickým vniknutím, môžem vás uistiť, že sme si istí bezpečnosťou našich operačných plánov a našou schopnosťou čeliť akejkoľvek hrozbe zo strany Severnej Kórey,” povedal dnes novinárom hovorca amerického rezortu obrany plukovník Robert Manning.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.