Budapešť 3. júla (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI-Tibor Illyes)
 
Maďarský expremiér a predseda opozičnej Demokratickej koalície (DK) Ferenc Gyurcsány v utorok kritizoval premiéra Viktora Orbána za to, že v pondelok v parlamente neinformoval o minulotýždňovom summite Európskej únie.

Na snímke expremiér a líder opozičnej Demokratickej koalície (DK) Ferenc Gyurcsány (vpravo)

Gyurcsány povedal, že Orbána v podstate chápe, pretože ak by bol informoval o výsledkoch bruselského summitu, tak by musel priznať, že migračná kríza sa už skončila.
Ferenc Gyurcsány podľa spravodajského servera hvg.hu uviedol, že v súčasnosti už neprichádza viac migrantov než v bežných rokoch pred krízovým rokom 2015, takže už celú situáciu možno riešiť rutinným spôsobom.
“Je teda koniec boja plného klamstiev Orbánovej vlády. Teraz sa už kabinet môže konečne zaoberať vedením krajiny,” povedal expremiér.
Vláda by sa podľa neho mala začať zaoberať problémami oslabujúceho forintu, alarmujúcim stavom zdravotnej starostlivosti, dramatickým nedostatkom pracovnej sily a mnohými ďalšími otázkami.
“Maďarsko potrebuje menej klamstva, menej propagandy a viac práce,” domnieva sa Gyurcsány.
 
Príspevok Gyurcsány odkázal Orbánovi: Migračná kríza sa skončila, začnite konečne vládnuť zobrazený najskôr Hlavné správy.