Bratislava 19. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)
 
Sedem previnilcov v súvislosti s porušením životosprávy počas akcie národného tímu SR sa rozhodlo podať svoj pohľad na celú situáciu, ktorá vyústila v odstúpenie Jána Kozáka z postu hlavného kormidelníka futbalovej reprezentácie Slovenska. Slovenský futbalový zväz (SFZ) oslovil všetkých – Martina Dúbravku, Norberta Gyömbéra, Stanislava Lobotku, Ľubomíra Šatku, Milana Škriniara, Martina Šullu a Vladimíra Weissa. Ako je známe, od zväzu dostanú finančný trest – celú kvalifikáciu o Euro 2020, v prípade, že budú nominovaní, odohrajú bez nároku na odmenu. Trio Vladimír Weiss, Ľubomír Šatka a Martin Šulla sa chce vyjadriť neskôr, zvyšné kvarteto tak urobilo ihneď

Na snímke Milan Škriniar

“To, čo sa stalo, ma veľmi mrzí. Nemali sme ako reprezentanti porušiť životosprávu a večierku. Bola to chyba a preto budem za ňu niesť následky. To, čo sa stalo, nebolo celkom tak ako sa to prezentuje, ale najmä to nebolo mierené proti trénerovi Kozákovi. Je mi to naozaj ľúto,“ povedal obranca Norbert Gyömbér pre futbalsfz.sk.
V podobnom duchu sa nesie aj spoločné vyhlásenie Milana Škriniara so Stanislavom Lobotkom: “Plne si uvedomujeme mieru svojej zodpovednosti za udalosti uplynulých dní a je nám to úprimne ľúto. Je to pre nás ponaučenie do budúcnosti a uznávame, že naše správanie a správanie našich spoluhráčov nebolo profesionálne a bolo v rozpore s disciplínou. Súhlasíme s rozhodnutím prezidenta SFZ Jána Kováčika, že keď v budúcnosti budeme nominovaní na reprezentačný zraz, budeme hrať bez prémií. S kritikou trénera sme nemali žiadny problém, čo sme aj v médiách hneď po zápase s Českom povedali. Je podľa nás normálne, že tréner skritizuje hráča, keď sa mu jeho výkon nepozdáva. Mrzí nás len trénerove prirovnanie našich výkonov k miliónom, ktoré treba ukázať na ihrisku. My sme nikdy žiadne milióny, ktoré sa údajne za nás ponúkajú, nekomentovali. Sú to informácie ‘nafúknuté‘, prebrané z médií a nie od nás samotných. Ospravedlňujeme sa týmto ešte raz celej futbalovej verejnosti, zväzu a najmä našim fanúšikom aj keď si uvedomujeme, že žiadne ospravedlnenie nebude dostačujúce. Napriek tomu všetkému veríme, že tímu ako takému zostanú aj naďalej verní a budú ho i nás podporovať.”
Brankár Martin Dúbravka si tiež uvedomuje, že sa dopustil disciplinárneho prehrešku. “Neprišiel som načas na izbu, všetko ostatné však bolo v rámci noriem. Viem, že som urobil chybu, ktorú som si ihneď uvedomil, a preto je pre mňa samozrejmé, že za tú chybu budem niesť aj následky, nech sú akékoľvek. Rád by som však povedal, že nič z toho, čo sa stalo, nebolo mierené proti trénerovi Kozákovi. Je mi jasné, že ponocovať nebolo šťastné rozhodnutie, a preto sme išli za trénerom Kozákom, aby sme sa ospravedlnili. Mrzí ma, že on naše ospravedlnenie neprijal. To, že sa rozhodol rezignovať, nás všetkých prekvapilo aj kvôli dobrým vzájomným vzťahom, ktoré v reprezentácii máme. Každý z nás urobí chybu, no my reprezentanti sme viac na očiach. To, čo sa stalo, sa už zmeniť nedá. Je to pre mňa veľké ponaučenie do budúcnosti. Ešte raz sa ospravedlňujem celému realizačnému tímu, spoluhráčom i fanúšikom,“ uviedol gólman anglického Newcastlu pre futbalsfz.sk.
 
Príspevok Gyömbéra, Škriniara, Lobotku aj Dúbravku sobotňajší prešľap mrzí, všetci sú pripravení niesť následky zobrazený najskôr Hlavné správy.