Berlín 14. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP)

Nemeckí futbalisti Ilkay Gündogan a Emre Can zmazali na instagrame svoju priaznivú reakciu na salutujúcich tureckých reprezentantov. Tí po piatkovom domácom víťazstve v kvalifikácii EURO 2020 nad Albánskom (1:0) vojenským pozdravom podporili inváziu na sever Sýrie

Tureckí futbalisti oslavujú výhru 1:0 proti Albánsku

Nie je to po prvý raz, keď Gündogan svojou aktivitou na sociálnej sieti vzbudil pohoršenie. Vlani spoločne so spoluhráčom z národného tímu Mesutom Özilom zverejnili fotografiu v spoločnosti tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. “Verte mi, posledná vec, ktorú by som chcel opäť zažiť, je to, čo sa stalo minulý rok. Keď som si uvedomil, že fotografia so salutujúcimi hráčmi, sa môže interpretovať politicky, ihneď som vymazal svoj ‘lajk’. Po vlaňajšku sa naozaj nechcem politicky angažovať,” citovala Gündogana agentúra AFP.

Fotografiu zverejnil aj útočník Turecka Cenk Tosun, autor víťazného piatkového gólu s popisom: “Za našu krajinu a zvlášť za ľudí, ktorí za ňu riskujú život.” Emre Can po zmazaní svojho “lajku” argumentoval, že sa mu páčil Tosunov príspevok, ale nevšimol si obsah. “Som absolútny pacifista a proti všetkým formám násilia,” obhajoval sa stredopoliar Juventusu Turín.

Európska futbalová únia (UEFA) už avizovala, že začne vyšetrovanie správania tureckých reprezentantov.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj