Lima 26. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andre Penner)
 
Peruánsky futbalový zväz sa nechce zmieriť s neúčasťou svojho kapitána Paola Guerrera na nadchádzajúcich MS a o pokúsi sa zabojovať o zrušenie jeho trestu pred najvyšším švajčiarskym súdom.

Na snímke vľavo peruánsky hráč José Paolo Guerrero oslavuje gól so spoluhráčom Andrem Carrillom.

Tridsaťštyriročného útočníka v októbri 2017 pozitívne testovali na zakázaný benzoylekgonín, čo je metabolit kokaínu. Bývalý hráč Bayernu Mníchov a Hamburgeru SV tvrdil, že látka bola obsiahnutá v čaji a neužil ju na zvýšenie výkonnosti.
Prezident zväzu Edwin Oviedo vo svojom vyhlásení uviedol, že Guerrero je veľmi cenný a dôležitý člen tímu a zdôraznil odhodlanie zväzu vyriešiť túto situáciu: “Zvolili sme si túto cestu s presvedčením, že je v našich silách zabezpečiť Paolovu účasť na MS.” Rozhodnutie súdu očakávajú koncom budúceho týždňa.
Guerrerovi našli v tele zakázanú látku v októbri minulého roka po kvalifikačnom zápase proti Argentíne (0:0), za čo dostal zákaz činnosti na 14 mesiacov, ktorý neskôr Športový arbitrážny súd (CAS) znížil na 6 mesiacov. Ten mal vypršať v máji, no po odvolaní sa Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) mu trest tesne pred koncom predĺžili na pôvodných 14 mesiacov, čím stratil možnosť zúčastniť sa MS. Guerrero sa tento týždeň stretol s prezidentom FIFA Giannim Infantinom, ktorý mu však oznámil, že mu v tejto situácii nevie pomôcť.
Futbalisti Peru sa na svetovom šampionáte predstavili naposledy v roku 1982 v Španielsku. V C-skupine nastúpia proti Francúzsku, Austrálii a Dánsku.
 
Príspevok Guerrero sa nevzdáva sna, obrátil sa na najvyšší švajčiarsky súd zobrazený najskôr Hlavné správy.