Vancouver 19. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-The Canadian Press, Jason Franson)

Erik Gudbranson musí podstúpiť operáciu poškodených väzov v zápästí

Hokejový obranca Erik Gudbranson z tímu zámorskej NHL Vancouver Canucks musí podstúpiť operáciu poškodených väzov v zápästí a čaká ho bližšie nešpecifikovaná pauza.

Na snímke vpravo Erik GudbransonNa snímke vpravo Erik Gudbranson

“Erik utrpel v prebiehajúcej sezóne zranenie, ktoré ovplyvnilo funkciu jeho zápästia. Kontinuálna liečba a rehabilitácia nezlepšili jeho stav a Erik i náš lekársky tím sú presvedčení, že z dlhodobého hľadiska bude najlepšia operácia. Veríme, že sa naplno uzdraví,” povedal generálny manažér Canucks Jim Benning.

Dvadsaťštyriročný Kanaďan odohral v prebiehajúcom ročníku 30 zápasov a zaznamenal jeden gól a päť asistencií. “Budú nám chýbať jeho vodcovské kvality a silný fyzický prejav na ľade, no je to najlepšie rozhodnutie pre jeho dlhú, produktívnu a zdravú kariéru,” pokračoval Benning v oficiálnom vyhlásení.

Gudbranson prišiel do Vancouveru 25. mája z Floridy výmenou za útočníka Jareda McCanna. Prvých päť sezón strávil v tíme “panterov”, celkovo odohral 339 duelov v NHL a zaznamenal 61 bodov (12+49).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.