Guatemala 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sven Hoppe/dpa via AP)

Najmenej šesť ľudí zahynulo v stredu pri streľbe, ktorú spustili ozbrojení muži v jednej z najväčších nemocníc v Guatemale, kam vtrhli s cieľom oslobodiť uväzneného člena svojho zločineckého gangu. Polícia následne zatkla päť mužov, informovala s odvolaním sa na miestne úrady agentúra AP
Ilustračné foto

Podľa riaditeľa Rooseveltovej nemocnice v metropole Guatemala Carlosa Sota vtrhlo ráno do zariadenia viacero útočníkov. Jeho námestník Marco Antonio Barrientos pre médiá uviedol, že zranených bolo 12 ľudí vrátane jedného dieťaťa, ktoré sa podrobilo operácií a momentálne je v kritickom stave.
Muži, ktorých polícia vzala do väzby, sú členmi zločineckého gangu Mara Salvatrucha. Policajný hovorca Jorge Aguilar uviedol, že incident si vyžiadal prinajmenšom šesť mŕtvych. Polícia podľa jeho slov prehľadávala nemocnicu izbu po izbe a doposiaľ zadržala dovedna piatich ľudí.
Guatemalské ministerstvo vnútra uviedlo, že útočníci do nemocnice vtrhli s cieľom oslobodiť člena svojho gangu známeho pod menom Anderson Daniel Cabrera Cifuentes (29). Toho z väzenia previezli do nemocnice, kde mal absolvovať laboratórne vyšetrenia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.