Tbilisi 7. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin)

Gruzínske ministerstvo zahraničných vecí skritizovalo v stredu stretnutie ruského prezidenta Vladimira Putina s abcházskym lídrom Raulom Chadžimbom v čiernomorskom letovisku Soči ako ignorovanie suverenity Gruzínska

Na snímke Vladimir Putin a Raul Chadžib

“Tieto ruské kroky sú zamerané proti územnej celistvosti Gruzínska, jeho zvrchovanosti a štátnosti, pričom flagrantne ignorujú základné normy medzinárodného práva,” tvrdí gruzínsky rezort diplomacie, z ktorého vyhlásenia citovala tlačová agentúra TASS.

Abcházsko a Južné Osetsko vyhlásili nezávislosť od Gruzínska po ozbrojenom konflikte z augusta 2008. Rusko uznalo nezávislosť oboch regiónov a opakovane vyhlásilo, že toto rozhodnutie je nemenné.

Podľa zmieneného gruzínskeho ministerstva “medzinárodné spoločenstvo pokračuje v podpore územnej celistvosti a zvrchovanosti Gruzínska, ako aj politiky neuznávania Abcházska a oblasti Cchinvali (Južného Osetska)”.

Pred 11. výročím konfliktu, ktorý vypukol v noci na 8. augusta 2008, gruzínsky rezort diplomacie vydal špeciálne vyhlásenie vyzývajúce Rusko na rešpektovanie medzinárodných záväzkov.

Putin sa s Chadžimbom stretol v utorok v sočskom prezidentskom letnom sídle Bočarov Ručej. Podľa Putina politici rokovali o plánoch na implementáciu a posilnenie spoločných projektov. Abcházsky líder poďakoval šéfovi Kremľa za príležitosť stretnúť sa a diskutovať o bilaterálnych vzťahoch.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj