Tbilisi 17. júla 2019 (HSP/Vzgljad/Foto:Pixabay)

Portál Vzgljad píše o rozčarovaní gruzínskych hotelierov, ktorí už konečne strávili skutočnosť, že ruskí turisti tento rok do Gruzínska neprídu a Gruzínsko sa tak môže rozlúčiť so 750 miliónmi USD. Marginálnou skupinou proamerických politikov a demonštrantov sa podarilo spoločne s gruzínskym novinárom, ktorý vulgárne urážal v televíznom vysielaní  ruského prezidenta Putina zabezpečiť, že gruzínsky turistický sektor príde tento rok o značné financie

Ilustračné foto: Batumi, Gruzínsko

Primitívny gruzínsky pseudonovinár už má policajnú ochranu. Na jeho adresu totiž prišlo množstvo vyhrážok zo strany normálnych Gruzíncov a liberálny žurnalista sa bojí vychádzať z domu. Rovnako vychladli a znervózneli aj  ďalší protiruskí šovinisti v Gruzínsku a gruzínska LGBT komunita sa stiahla z mediálneho výslnia, pretože násilie doslovne visí vo vzduchu. Gruzínci sú naštvaní a nič nekončí, veľa bude závisieť od toho, či sa podarí dotiahnuť do Gruzínska dostatok turistov z EÚ, USA či Ázie, ktorí by dokázali finančnú dieru po ruských turistoch zaplátať. Ak nie, niekto môže mať problém.

Minulý rok navštívilo Gruzínsko 1,8 milióna ruských turistov. Do Ruska smeruje aj väčšina gruzínskeho exportu, ktorý sa takisto môže stať cieľom ruských sankcií. Ak sa tak stane, tak marginálna skupina gruzínskych rusofóbov nebude mať na ružiach ustlané. Ich mená sú všeobecne známe a minimálne zapaľovanie áut a útoky nožmi a molotovovými koktejlmi nie sú v Gruzínsku ničím výnimočným. Polícia neberie nič na ľahkú váhu a urobí všetko preto, aby nepokoje neovládli gruzínske ulice a najmä aby sa terčmi útoku nestali notoricky známi gruzínski rusofóbi s proamerickými postojmi.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj