Bratislava 15. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR–Štefan Puškáš)

Strana Sloboda a Solidarita považuje pedagogických pracovníkov v materských školách, základných umeleckých školách, v školských klubov a centrách voľného času za rovnako dôležitých pri výchove mladej generácie ako učitelia na základných a stredných školách

Na snímke poslanec Branislav Gröhling (SaS)Na snímke poslanec Branislav Gröhling (SaS)

„Sme veľmi znepokojení tvrdeniami predstaviteľov miest a obcí, že v komunálnych rozpočtoch nie sú peniaze na primerané zvýšenie ich platov,“ povedal poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre školstvo Branislav Gröhling, podľa ktorého je súčasný stav dôsledkom komunálnej reformy. Voči tejto má strana SaS výhrady aj pre sporné rozdelenie kompetencií medzi štátom, mestami a obcami v oblasti školstva.

„Na druhej strane treba povedať, že problém platov pedagogických pracovníkov v materských školách, základných umeleckých školách, v školských klubov a centrách voľného času nie je nový a miestne zastupiteľstvá ho mali dávno riešiť,“ dodáva poslanec.

Dnes, keď si učitelia na základných a stredných školách po vlne protestov doslova vynútili od štátu viac peňazí na platy, ZMOS nehľadá zdroje vo vlastných rozpočtoch, ale žiada peniaze na zvýšenie platov „svojich“ pedagógov od štátu, ktorý ich vraj nemá. „Upozorňujeme obe strany, že obeťami tohto pingpongu sú pedagógovia, ktorí zmysluplne vypĺňajú voľný čas mladých ľudí, objavujú a kultivujú v nich dôležité vlastnosti pre život vrátane rozvíjania svojho talentu,“ uzavrel Gröhling.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.