Bratislava 10. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Neobjednanie testovania finančnej gramotnosti PISA 2021 považuje strana SaS za obrovskú chybu. Preto vyzvala šéfku rezortu školstva Martinu Lubyovú (SNS), aby našla prostriedky na testy finančnej gramotnosti v PISA 2021

Na snímke Branislav Gröhling

Odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR poznamenal, že strana zavádza tým, že ministerstvo nemá záujem o testovanie finančnej gramotnosti. Poukázal na to, že už tri uplynulé testovania zahŕňali test finančnej gramotnosti.

Sledovanie finančnej gramotnosti je v testoch PISA iba voliteľné, avšak podľa poslanca Národnej rady SR Branislava Gröhlinga (SaS) by to malo byť spolu s kritickým myslením prioritou pre budúceho ministra. „Slabá finančná gramotnosť vedie ľudí k zadlžovaniu či podľahnutiu finančným podvodníkom. Slabé kritické myslenie navyše vytvára ľudí, ktorí neoverujú fakty a podľahnú dezinformáciám. Aj preto vyzývame ministerku Lubyovú, aby našla prostriedky na testy finančnej gramotnosti v PISA 2021,“ povedal Gröhling.

Ministerstvo tvrdí, že výsledky predošlých testovaní stále čakajú na záujem zo strany konečných užívateľov. „Napriek tomu ministerstvo prostredníctvom Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania rokuje s OECD o podmienkach, za ktorých by sa mohlo Slovensko zapojiť do testovania PISA vo finančnej gramotnosti aj v roku 2021,“ uzavrelo ministerstvo.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj