Bratislava 27. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Ani jedna z troch Sloveniek nepostúpila z prvej kvalifikačnej jazdy súťaže kanoistiek do semifinále na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v španielskom Seu d’Urgell

Na snímke Jakub Grigar

Najbližšie k prieniku medzi postupujúcu dvadsiatku mala najmladšia zo slovenského tria Emanuela Luknárová, ktorú klasifikovali na 23. mieste s odstupom 9,28 sekundy na víťaznú Austrálčanku Jessicu Foxovú, od postupu ju delilo 1,37 sekundy. Prvá kvalifikácia vôbec nevyšla Soni Stanovskej a Monike Škáchovej. Stanovská síce mala len štyri trestné sekundy takisto ako Luknárová, no skončila až na 52. priečke s priepastným odstupom cez 46 sekúnd na víťazku. Škáchová minula dve záverečné bránky a obsadila 61. pozíciu. Opravné jazdy aj s triom Sloveniek sú na programe o 12.25 h.

Medzi kajakármi stačila jedna jazda na prienik do semifinále Jakubovi Grigarovi, ktorý prešiel trať bez jediného dotyku a časom 86,93 sekundy vyhral celú prvú kvalifikáciu. Oprava od 13.21 h čaká na ďalšiu dvojicu Slovákov – Andrej Málek s penalizáciou štyroch trestných sekúnd obsadil v prvej kvalifikácii 42. miesto, Martin Halčin mal tiež dva “ťuky” a klasifikovali ho na 54. priečke. Druhej kvalifikácii sa vyhlo 30 najlepších.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj