Bbratislava 22. augusta 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Na Slovensku budú o necelé dva roky parlamentné voľby. Podľa tieňového ministra vnútra za OĽANO Gábora Grendela ľudia právom očakávajú zmenu a nie len zmenu vo vláde či v parlamente, ale aj zmenu v bezpečnostných zložkách a na čele Policajného zboru tak, aby mohla byť na Slovensku znovu nastolená spravodlivosť.

Na snímke Gábor Grendel

“Lenže to nebude možné, ak policajného prezidenta pre budúcu vládu vyberie Robert Fico, Robert Kaliňák či Denisa Saková,” konštatoval Grendel. Agentúru SITA o tom informoval hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.
Novelou zákona o Policajnom zbore, ktorá má meniť spôsob voľby prezidenta Policajného zboru alebo šéfa policajnej inšpekcie, sa dnes vláda nezaoberala. “Dôvod na radosť tu však určite nie je, pretože nejde o definitívne rozhodnutie koaličných partnerov, ale len o dočasné stiahnutie tohto návrhu.
Preto tento návrh určite nepodporíme, a ak ho napriek kritike koalícia Smer, SNS a Most-Híd schváli, bude to jeden z prvých zákonov, ktorý po najbližších parlamentných voľbách bude musieť nová vláda zmeniť,” povedal Grendel.
 
Príspevok Grendel: Spravodlivosť na Slovensku nebude nastolená, ak prezidenta Policajného zboru vyberie Fico, Kaliňák či Saková zobrazený najskôr Hlavné správy.