Bratislava 30. marca 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Poslanec Národnej rady (NR) SR Gábor Grendel (OĽaNO) podal Slovenskej advokátskej komore (SAK) podnet na advokáta Dušana Repáka z dôvodu, že si mal u Mariana K. objednať jeho diskreditáciu pred komunálnymi voľbami v roku 2018. Grendel o tom informoval na sociálnej sieti

Na snímke Gábor Grendel

V podnete, ktorý SAK zaslal poslanec, sú pasáže z komunikácie cez aplikáciu Threema, ktorej autenticitu potvrdil neprávoplatným rozsudkom Špecializovaný trestný súd v Pezinku v kauze falšovania televíznych zmeniek.

V komunikácii sa má podľa Grendela advokát Dušan Repák pýtať Mariana K. na „niečo zaujímavé,“ čo by sa dalo použiť proti Grendelovi pred komunálnymi voľbami v bratislavskom Starom Meste. Marian K. mu vtedy odpísal, že to pripraví, s otázkou, koho bude Repák „presadzovať“. Na to mu mal Repák odpísať, že nikoho, avšak kandidát na starostu a zároveň vtedajší starosta Starého Mesta Radoslav Števčík mu mal vyhovovať viac ako Grendel.

Grendel si myslí, že Repák pri tomto konaní nepostupoval svedomito a čestne, čo je v rozpore so zákonom o advokácii. To ho viedlo k podaniu sťažnosti. Vo svojej sťažnosti zároveň upozorňuje na to, že v marci 2018 boli už medializované správy o nekalej činnosti Mariana K., ktorý je v súčasnosti okrem iného obžalovaný za vraždu novinára Jána Kuciaka. „Nech vysvetľuje komore, prečo mal problém s tým, aby som sa stal starostom bratislavského Starého Mesta,“ uzavrel Grendel na adresu Repáka.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj