Gent 22. marca 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Patrick Seeger)
 
Nasledujúci víkend prinesie dve významné jednorázové cyklistické podujatia v Belgicku E3 Harelbeke (23. marca) a Gent-Wevelgem (25. marca), v ktorých by mal hrať hlavnú rolu trojnásobný svetový šampión Peter Sagan. Favoritov na víťazstvo je mnoho, no najhorúcejšími sú práve Sagan z Bora – hansgrohe a Greg van Avermaet z BMC Racing, ktorý minulý rok vyhral obe tieto klasiky.

Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe počas predstavenia nového dresu 7. decembra 2017 v nemeckom Schiltache.

Greg van Avermaet, olympijský šampión z cestných pretekov v brazílskom Riu v roku 2016, v rozhovore pre belgické médiá uviedol, že jeho hlavnou prekážkou v obhajobe dvoch domácich klasík bude pravdepodobne Peter Sagan. Podľa Belgičana, všetci v cyklistickom svete vnímajú tento súboj medzi van Avermaetom a Saganom, on však tvrdí, že ide o boj Petra Sagana proti všetkým ostatným. Uvádza portál Cycling Weekly.
„Som v dobrej forme, hoci výsledky tomu zatiaľ nezodpovedajú. Keď som vlani vyhral E3 Harelbeke i Ghent-Wevelgem, bolo to ako zo sna. Niečo ako nad plán. Samozrejme, aj teraz sa na oboch pretekoch pokúsim uspieť, ale hlavným cieľom zostáva Okolo Flámska. To je moja priorita,“ dodal van Avermaet.
V zostave tímu Bora – hansgrohe sa predstaví okrem Petra Sagana na prvom podujatí E3 Harelbeke v piatok aj Erik Baška a Michael Kolář, na o niečo prestížnejšom Gent-Wevelgem v nedeľu bude bratovi kryť chrbát Juraj Sagan.
Sagan vyhral preteky Gent-Wevelgem v ročníkoch 2013 a 2016, podujatie E3 Harelbeke ovládol v roku 2014.
 
Príspevok Greg van Avermaet pred prvými belgickými klasikami: Nie je to ja verzus Sagan, ale Peter Sagan verzus ostatní zobrazený najskôr Hlavné správy.