Solún 8. septembra 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Daniel Cole)

Grécky premiér sľúbil zníženie daní, predovšetkým z nižších príjmov, redukciu dane z dividend na 5 % z úrovne 10 %, zníženie korporátnej dane na budúci rok na 24 % z výšky 28 % a neskôr jej ďalšiu redukciu na 20 % a ďalšie opatrenia, ktoré podľa neho podporia ekonomický rast

Na snímke Kyriakos Mitsotakis

Najprv sa musia zrealizovať finančné reformy, ako je redukcia daní, boj proti byrokracii a prilákanie investícii, a potom krajina požiada veriteľov, aby súhlasili so znížením gréckych rozpočtových prebytkov, uviedol premiér Kyriakos Mitsotakis. Predseda vlády to povedal v sobotu na najväčšom gréckom veľtrhu v rámci predstavenia svojho ekonomického programu pre budúci rok.

Mitsotakis ďalej konštatoval, že chce, aby grécke banky do roku 2021 zredukovali podiel zlých úverov v pomere k celkovému objemu pôžičiek pod hranicu desať percent.

“Odvážnou sériou reforiem získame dôveryhodnosť,” vyhlásil predseda vlády a dodal, že až potom požiada veriteľov krajiny, aby súhlasili s nižšími primárnymi prebytkami rozpočtu. Súčasný plán ráta s tým, že Grécko bude dosahovať primárne rozpočtové prebytky na úrovni 3,5 percenta hrubého domáceho produktu ročne, čo sa považuje za dosť vysokú úroveň a potenciálne tlmiacu ekonomický rast.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj