Grécku Akropolu ani ďalšie pamiatky víkendový štrajk neochromí,odbory sa dohodli

Atény 27. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Thanassis Stavrakis)

Zamestnanci gréckeho ministerstva kultúry odvolali víkendový štrajk proti znižovaniu miest v rezorte, ktorý mal ochromiť komplex historických pamiatok na Akropole a ďalšie múzeá v Aténach.
Ilustračné foto

Informovala o tom dnes agentúra AP. Odbory sa tak rozhodli po stretnutí s ministrom kultúry v stredu večer. Šéf rezortu podľa ich slov zaujal “zodpovedný prístup” k požiadavkám zamestnancov.
Víkendový štrajk v čase vrcholiacej letnej turistickej sezóny by dôležitému kľúčovému odvetviu cestovného ruchu v Grécku spôsobil značné nepríjemnosti.
Odborový zväz ministerstva žiada, aby si vláda splnila svoj sľub a zamestnala zhruba 233 archeológov a strážcov pamiatok, a to na miesta predchádzajúcich pracovníkov, ktorí v uplynulých rokoch odišli do dôchodku.
V súlade s podmienkami stanovenými medzinárodnými veriteľmi Grécka sa novými pracovníkmi môže nahradiť iba časť tých, čo už odišli do dôchodku. Múzeá a archeologické lokality sú dve z hlavných atrakcií, ktoré do Grécka najmä počas letných mesiacov prilákajú milióny zahraničných turistov.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.