Prešov 13. apríla 2017 (HSP/TK KBS/Foto:screenshot TK KBS)

Za účasti prešovského arcibiskupa metropolitu Jána Babjaka SJ a prešovského pomocného biskupa Milana Lacha SJ sa 10. apríla 2017 v Prešove zišla redakčná rada časopisu Slovo, ktorý je oficiálnym periodikom Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku

Medzi hlavné body zasadnutia patrila aj voľba nového vedenia rady. Novou predsedníčkou rady sa stala Petra Jakubová, ktorá vystriedala dlhoročného predsedu rady a bývalého šéfredaktora Františka Dancáka. Zároveň jeho podpredsedu Stanislava Gábora vystriedal Ján Hreško.

Rada sa zaoberala hodnotením ročníka 2016 a plánovala ročník 2017. Zhodnotila, že napriek všeobecnému trendu poklesu nákladu tlačených periodík si časopis Slovo zachováva už 11. rok po sebe mierny rast nákladu. Prispieva k tomu obsahová i grafická úroveň časopisu, ktorá je vysoko kladne hodnotená i v zahraničí.

Poobede nasledovala posviacka nových priestorov redakcie na Hlavnej 3 v Prešove. Nové priestory za účasti prešovského pomocného biskupa Milana Lacha SJ, členov rady, redakcie, priateľov a podporovateľov posvätil prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ.

Redakcia doteraz sídlila v priestorovo i zdravotne menej vyhovujúcich priestoroch. Nové priestory, ktoré dizajnovo navrhol Mark Kokinčák, odrážajú nielen moderný interiérový dizajn, ale aj filozofiu a poslanie časopisu nielen medzi gréckokatolíkmi.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.