Atény 24. júna 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Grécke médiá v ostatnom období prinášajú nepríjemné správy: domáca polícia má plné ruky práce – stále častejšie dochádza ku krvavým masovým bitkám medzi miestnymi  obyvateľmi a migrantmi. Najhoršia situácia je v malom meste Aiani, ktoré sa nachádza v blízkosti 50-tisícového mesta Kozani v Západnej Makedónii, ktorá je jediným vnútrozemským krajom Grécka. Tu sa odohrávajú tie najkrvavejšie bitky medzi domácimi obyvateľmi a prisťahovalcami z Blízkeho východu a Afriky

Jedna z nich sa odohrala v noci zo soboty na nedeľu a vyústila do vážneho zranenia, ktoré utrpel 18-ročný mladý Grék. Pobili sa miestni mladíci s migrantmi, ktorí sú v tomto miestečku umiestnení v rámci programu pre prisťahovalcov ARSIS.

Grécke médiá uvádzajú, že táto bitka mala svoju predohru- Pred niekoľkými dňami tu totiž došlo k masovej bitke medzi migrantmi a domácimi obyvateľmi a vážnym zraneniam na obidvoch stranách sa podarilo vyhnúť iba vďaka príslušníkom gréckej polície, ktorí včas zasiahli.

V noci zo soboty na nedeľu všetko sa začalo konfliktom medzi domácim 18-ročným mladíkom a jeho rovesníkom z Pakistanu. Po slovnej hádke mladý Grék oznámil migrantom: „Máte 10 minút, aby ste vypadli odtiaľto!“ Pakistanec sa opýtal: „Si blázon?“ Grék odpovedal: „Áno.“ Začali „mávať rukami“ a o niekoľko sekúnd vypukla bitka, do ktorej sa na začiatku zamiešalo 12 mladých mužov na oboch stranách.

Jeden z migrantov nožom pobodal iniciátora bitky a mladý Grék skončil v nemocnici. Správa sa rýchlo rozšírila v malom mestečku. Obyvatelia nespali: oslavovali sviatok Svätého Ducha. O niekoľko minút desiatky rozhnevaných a opitých mužov prišli pred hotel, kde boli ubytovaní migranti. Vykrikovali nadávky a skandovali „Okupanti!“ Niektorí sa prebojovali aj do hotelu a poriadne „zlepšili“ vnútorné zariadenia…

Polícia zadržala viacerých účastníkov nepokojov. Voči siedmim migrantom začali trestné stíhanie. Na nariadenie prokurátora zadržaných prepustili a budú stíhaní na slobode. Domáce médiá uvádzajú, že 30 migrantov je „zavretých“ v hoteli a prístupy k budove stráži polícia. Situácia je aj naďalej napätá.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj