Poprad 10. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

V prvom ročníku grantového programu Pre lepší život v meste Vysoké Tatry získalo podporu deväť tatranských projektov z oblasti športu, kultúry a podpory mládeže. Celková suma príspevkov pre rok 2019 predstavuje 19 930 eur. Informovala o tom dnes Jana Pisarčíková, PR špecialistka spoločnosti Tatry Mountain Resorts, ktorá grantový program vyhlásila

Ilustračné foto

Jeho hlavným cieľom je podľa jej podporiť verejnoprospešné aktivity obyvateľov mesta Vysoké Tatry, motivovať ľudí a organizácie, aby sami povedali, čo je potrebné opraviť, vytvoriť, zlepšiť, či na čo prispieť v ich meste. Financie takýmto spôsobom získala aj miestna farnosť aj divadelníci.

Peniaze z programu pomohli napríklad tatranskej farnosti. Rímskokatolícka cirkev, farnosť Vysoké Tatry, sa o grant z programu uchádzala preto, aby skvalitnila technickú vybavenosť, ktorú používa farská komunita pri rôznych vystúpeniach. „Nakúpili sme za to ozvučovaciu techniku. Mikroporty, ktoré sa používajú pri divadelných predstaveniach. Vždy sme mali problém v kostoloch pri jasličkových pobožnostiach alebo pri akadémiách s tým, že nás nebolo počuť. Riešili sme to mikrofónmi, ale stále to nebolo v poriadku,“ uviedol kaplán Dávid Sklarčík. Prvé predstavenie, v ktorom mikroporty farnosť využila, malo názov Radosť je voľba. Išlo o biblický príbeh márnotratného syna prenesený do bežného života rodiny a výťažok zo vstupného venujú medzinárodnému charitatívnemu hnutiu Mary s meals na stravné pre deti v Afrike.

V grantovom programe uspelo aj divadelné združenie Tatratália, divadelný ochotnícky súbor Paľa Bielika Tatranská Lomnica. Ochotnícke divadlo v Tatrách má dlhoročnú tradíciu a v roku tomto roku oslávil 30. výročie založenia. Pri tejto príležitosti z peňazí z grantu vydali publikáciu o divadle a naštudovali novú divadelnú hru.

Podľa riaditeľa horského strediska Vysoké Tatry Dušana Slavkovského sú aktivity TMR s mestom úzko prepojené. „Grantovým programom sme chceli dať tejto podpore jasný účel a transparentné pravidlá, aby sme tiež prispeli k tomu, že Vysoké Tatry budú nielen atraktívnym cieľom návštevníkov, ale aj dobrým miestom pre život,“ uviedol.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj