New York 27. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:euromoney.com Twitter)

Šéf Morgan Stanley James Gorman vyhlási, že Čína a USA musia vo svojom obchodnom spore uzavrieť prímerie. Skutočná obchodná vojna by totiž bola pre globálnu ekonomiku devastujúca

Na snímke James Gorman

“Nemôžeme si dovoliť obchodnú vojnu,” uviedol Gorman v rozhovore pre CNBC. “Malo by to devastačné účinky na globálnu ekonomiku. To neznamená, že sa nemôže zmeniť spôsob písania obchodných dohôd.”

Gorman, ktorý sa nedávno stretol s čínskymi aj americkými predstaviteľmi, neočakáva, že by sa Peking a Washington dohodli na konečnom a jasnom riešení ich vzájomného sporu po blížiacom sa summite skupiny G20. Na ňom sa majú v sobotu (29. 6.) stretnúť americký prezident Donald Trump a jeho čínsky náprotivok Si Ťin-pching. Na obe krajiny pripadá viac než 40 % výkonu globálnej ekonomiky, upozornil Gorman.

“To bude pokračovať, tieto diskusie budú pokračovať desaťročie,” uviedol Gorman. Dodal, že toto je budovanie úplne nových vzťahov s Čínou, ktorá je už druhou najväčšou ekonomikou na svete.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj