Bratislava 13. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Zverejnenie nepotvrdenej informácie o nahrávke kauzy Gorila považuje predseda Smeru SD Robert Fico za ďalší účelový útok proti jeho osobe, súvisiaci s blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca Smeru-SD Ján Mažgút

Na snímke Robert Fico

“Ak by som mal nahrávku Gorily v roku 2008, alebo aj v inom období k dispozícii, veľmi rád by som ju okamžite použil. Gorila je totiž kauzou druhej Dzurindovej vlády, v ktorej išlo o rozdeľovanie provízií z privatizácie štátnych podnikov a kupovanie poslancov v parlamente,” povedal Fico. Ak by sa aj potvrdila autenticita spisu Gorila, Fica podľa vlastných slov táto téma nijakým spôsobom nediskvalifikuje.
O tom, že existuje nahrávka z kauzy Gorila, nevedeli podľa Denníka N len bývalý a súčasný generálny prokurátor Dobroslav Trnka a Jaromír Čižnár, ale aj expremiér Robert Fico. Ako dnes napísal denník, Fico sedel vedľa Čižnára, keď im Trnka púšťal Gorilu. “Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka pustil Ficovi ukážku z Gorily už v roku 2008 alebo 2009. Bolo to na stretnutí na úrade vlády, na ktorom bol aj vtedajší šéf bratislavskej krajskej prokuratúry Jaromír Čižnár, súčasný generálny prokurátor,” napísal denník s tým, že informácie vyplývajú z doterajšieho policajného vyšetrovania.
 
Príspevok Gorila je kauzou druhej Dzurindovej vlády, zopakoval predseda Smeru zobrazený najskôr Hlavné správy.