Kodaň 20. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alastair Grant)

Google v najbližších dvoch rokoch investuje ďalšie 3 miliardy eur do rozšírenia svojich dátových centier v Európe. V piatok to povedal výkonný riaditeľ koncernu Sundar Pichai

Ilustračné foto

Z tohto balíka pripadá pätina alebo 600 miliárd eur na rozšírenie fínskeho dátového centra v meste Hamina. Tým sa zvýši celková investícia Google v lokalite na 2 miliardy eur, uviedol fínsky premiér Antti Rinne na spoločnej tlačovej konferencii so šéfom Google. “Toto je skvelá správa pre Fínsko,” dodal.

Google už investoval v meste Hamina 800 miliónov eur, kde premenil starú papiereň na dátové centrum. V máji americký koncern oznámil investíciu ďalších 600 miliónov eur do nového dátového centra v lokalite. Ďalšie európske dátové centrá Google sú v Holandsku, Írsku a Belgicku.

Podľa Pichaia rozšírenie dátových centier zvýši celkové investície Google do európskej internetovej infraštruktúry od roku 2007 na 15 miliárd eur.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj