Svet 26. januára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Milan Kapusta)

Používatelia internetu si sťažujú, že produkty Google odmietajú odpovedať na otázky týkajúce sa kresťanských osobností, aj keď nemajú problém s podobnými otázkami o iných náboženstvách a božstvách.
Na snímke ukrižovaný Ježiš

Televízny producent a autor David Sams položil svojmu Google asistentovi jednoduchú otázku: “Kto je Ježiš?” Potom zverejnil video na Facebooku.
“Ospravedlňujem sa, zatiaľ neviem, ako vám pomôcť,” odpovedal inteligentný zvukový asistent.

Sams následne položil rovnakú otázku o Bohu a dostal podobnú odpoveď.
Televízny producent však povedal, že “odmietajúc uznať Ježiša” Google Home je schopný odpovedať na otázky o iných náboženstvách.
Keď som sa spýtal na Budhu a Mohameda, Google Home rýchlo čítal úvodne vety z každej svojej stránky na Wikipédii. Sams vyzval svojich divákov, aby požiadali spoločnosť Google o zahrnutie Ježiša a Boha do svojho produktu.
Iní užívatelia Google Home tiež zverejnili videá zobrazujúce, ako ich zariadenia odpovedajú na otázky o náboženstve hinduizmu a New Age, ale odmietajú odpovedať na otázky týkajúce sa kresťanskej viery.
Užívateľ Androidu v stredu zverejnil video, ktoré ukazuje, že iné produkty Google tiež odpovedajú na otázky týkajúce sa Alaha, Brahman, Krišnu, Mojžiša a Josepha Smitha, ale mlčia, keď prichádza otázka o Ježišovi. “Tu je niekoľko výsledkov z webu,” odpovedal prístroj, keď sa ho pýtali na Ježiša.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.