Bratislava 15. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Norbert Gombos potvrdil úlohu papierového favorita
Na snímke slovenský tenista Norbert Gombos ďakuje divákom po víťazstve proti Poliakovi Hubertovi Hurkaczovi v prvom stretnutí úvodného hracieho dňa 2. kola play off o účasť v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovensko – Poľsko

Úvodný daviscupový zápas proti Poľsku bol pre slovenského tenistu Norberta Gombosa ako nočná mora. Pred dvomi rokmi v Gdyni prehral v rozhodujúcej dvojhre s Michalom Przysieznym a šance Slovenska na návrat medzi elitnú šestnástku sa rozplynuli. Teraz v dueli o záchranu v “druhej lige” nastúpil proti Poliakom v úlohe tímového lídra a proti Hubertovi Hurkaczovi potvrdil úlohu papierového favorita.
V prvých dvoch setoch i v koncovke štvrtého hral sebavedomo a agresívne. V rozhodujúcich momentoch si počínal ako hráč elitnej svetovej stovky. “Začal som veľmi dobre, správne som riešil situácie. Keď som ho potreboval zatlačiť, tak som ho zatlačil. Pred tretím setom bola krátka pauza a trochu som vytuhol, súper začal veľmi dobre podávať. Dôležité bolo, že som zvládol koncovku štvrtého setu. Škoda gemu za stavu 5:3, keď som podával na víťazstvo a pokazil som tam smeč. Veľmi rýchlo som sa však skoncentroval na ďalší gem.”
Gombos pred zápasom necítil zvýšenú nervozitu. “Nastúpil som síce ako líder tímu, no to je iba na papieri, kto je jednotka a kto dvojka. Bojoval som o každú loptičku. Bol to zápas ako každý iný, špecifické bolo akurát to, že som nehral iba za seba, ale za Slovensko. V Davis Cupe sú oveľa väčšie emócie, fanúšikovia vás povzbudzujú. Sme pod tlakom, pretože sme favoritmi a musíme vyhrať, aby sme sa zachránili. Verím, že to zvládneme.”

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.